Pořídili jste si rodinný dům, který vyžaduje alespoň částečnou stavební rekonstrukci, jejíž součástí bude i zateplování fasády? A prozatím nevíte, jakým způsobem to provést? Pak by se vám mohl hodit následující tip: Většina domů, které prochází revitalizací a zateplovacím procesem, využívá známé přednosti stavebního polystyrenu. Je to materiál osvědčený v mnohaleté praxi, zateplují se s ním rodinné i bytové domy již desítky let, a je známo, že nedochází k jeho degradaci, a že životnost polystyrenu je opravdu dostatečná na to, abyste toto řešení podstoupili.
V současné době ale také roste zájem o minerální vatu. Ta se vyrábí z přírodních materiálů, pouze z drceného skleněného recyklátu a z drceného čediče nebo dolomitu, takže si můžete obklopit dům prodyšným a zároveň skvělým tepelně izolačním materiálem.
Abyste mohli ukotvit minerální vatu na domovní zdivo, budete potřebovat speciální kotevní systém Spiral Anksys. Ten spočívá v injektovaných pevných kotvách, vyplněných těsnící pěnou. Kotevní systém je konstruován tak, aby vata i polystyren udržely případnou další zátěž ve formě obkladového materiálu – kamene, dlaždic či dřevěných palubek. Vytvoříte si tím vzhled vašeho příbytku skutečně podle vlastních představ a zároveň budete mít k dispozici vynikající tepelný komfort při úsporném vytápění. Injektované kotvení izolačního materiálu vykazuje velmi dlouhou životnost mnoha desítek let.
U rodinných domů, zejména na venkově, http://www.navenkove.eu/ je ideální volbou topného zdroje podlahové vytápění takzvaným suchým systémem skrze systémové a cementovláknité krycí desky, přičemž topné potrubí zapojíte do krbového výměníku. Topit dřevem je stále ten nejlevnější způsob vytápění a ve spojení s důkladným zateplením domu bude vaše finanční úspora možná i v řádu desítek tisíc korun v porovnání s topením plynovým kotlem v nezatepleném objektu.